Rekrutacja na warsztat zakończona dostępne miejsca zostały wyczerpane

Tytuł warsztatu:

Prowadzący: Michael Hjerth, terapeuta ze Szwecji (vicedyrektor Solutionwork Institut w Sztokholmie).

Przejść na kolejny „level” - gry komputerowe, filozofia stoicka i koncentracja na rozwiązaniach jako model rozwoju umiejętności w pracy z klientami z ADHD i Zespołem Asperger’a.

Przedstawię mój autorski model pracy w TSR:Wyzwanie-Umiejętność, który pierwotnie opracowałem do pracy z młodymi ludźmi z ADHD i zespołem Aspergera. Od tamtej pory model ten okazał się tak udany, że teraz używam go ze wszystkimi moimi klientami. Opiera się on na koncepcji procesów iteracyjnych: użycia małego kroku i działania, wielokrotnie powtarzanego, aby coś rozwinąć. W zasadzie, tak właśnie działa natura, a ewolucja jest procesem iteracyjnym, podobnie, jak większość uczenia się. Prześledzimy korzenie tego zjawiska od starożytnej filozofii greckiej i rzymskiej - dialogu sokratejskiego, przez Arystoteliańskie formowanie Nawyków, po medytacje stoickie pomagające rozwinąć Eudemonię lub dobrostan.

Procesy te znaleźć można także w grach wideo, od Candy Crush Saga (gra ze Szwecji) po Wiedźmina, czy World of Warcraft. Wielu młodych ludzi spędza dużo czasu grając w gry komputerowe i, co jest interesujące, zdobywają wyższe poziomy funkcjonowania w grze: są w stanie się koncentrować, nadawać priorytety, radzić sobie z trudnościami, współpracować, etc. Uważam, że coś w środowisku gry aktywuje w graczu te zasoby. Jeżeli dowiemy się, co aktywuje te zasoby, być może będziemy w stanie potencjalnie aktywować te same operacyjne umiejętności w innych kontekstach, jak: życie rodzinne, szkoła czy życie zawodowe. Nazywam to pojęcie o wyższej funkcjonalności zjawiskiem „OASIS", i będę uczyć, jak używać go w pracy z klientami.

Niektóre z koncepcji używanych w trakcie warsztatu:

'Technika OASIS' Teoria procesów iteracyjnych Model Wyzwanie-Umiejętność-Nawyk Czym jest gra - i czego gry mogą nauczyć nas o życiu Funkcje wykonawcze: ADHD i Zespół Aspergera jako problemy z umiejętnościami i nauką System Quest-box: łączenie filozofii stoickiej i psychologii gry Oktagon ośmiu drzwi: ekosystemowy pogląd na cztery wymiary ludzkiego życia: działań/interakcji, psychologii/fenomenologii, biologii/fizjologii, egzystencjalny/religijny.

UWAGA - zmiana miejsca warsztatu Warsztat odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia Civitas Christiana w Toruniu ul. Przedzamcze 12, Sala klubowa, domofon nr 4.

Zgłoszenie na warsztat: POBIERZ
Zgłoszenie prosimy wysłać na adres: wotuiw@wotuiw.torun.pl 

XI Ogólnopolska Konferencja

„Poza techniką – indywidualny styl w Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

Toruń 9-10 czerwca 2017

Optymalizacja do przeglądarek:


Mozilla/FirefoxGoogle Chrome